Yo Soy Indigo – Křest alba

Yo Soy Indigo – Křest alba

sobota 24/02/2024 od 22:00

Yo Soy Indigo (freak-folk-jazz) nachystalo zbrusu nové album, které je konečně připraveno k vypuštění do světa!

Yo Soy Indigo je mezinárodní kapela zrozená z lásky a přátelství šesti hudebníků žijících v Praze. V životem nabitých písních výjimečné americké zpěvačky a kytaristky Emily Thiel se prolíná a sjednocuje osobité muzikantské umění všech jednotlivých členů. Od hlubokého lyrického výrazu, přes etnickou hudbu, jazz, až po pořádnou porci humoru rockových a disko písní. „Freak-folk-jazz“ je vhodným žánrovým zařazením, ale pouze pohladí povrch volně plynoucích žánrů, kterými se Yo Soy Indigo pohybuje s cílem zkrášlit tento svět.

Hlavou Yo Soy Indigo je americká zpěvačka, kytaristka a skladatelka Emily Thiel, která vládne zcela jedinečným citem. Je autorkou všech písní Yo Soy Indigo a všechny barvy jejího hlasu, spojené s její kytarou v jeden nástroj, vedou ostatní muzikanty kapely. Fredrik Janáček, švédský baskytarista legendární kapely -123min. mistrně tká nit, která drží skupinu i v těch nejpřekvapivějších okamžicích. Famózní rytmiku s ním tvoří renomovaný, všestranný bubeník Dušan Černák, jehož odvážná virtuózní hra vdechuje život každé písni. Mark Newson přináší svými klávesami nezaměnitelně žhavou, hmatatelnou lásku a teplo. Na melodické nástroje v kapele hrají dva skvostní muzikanti: divoce expresivní český herec a hudebník William Valerián na saxofony. Jeho hudební intuice každého inspiruje ke hře na vyšším levelu. V neposlední řadě doplňuje kapelu skvělý houslista Adam Pospíšil se svou mimořádnou schopností v jednu chvíli houslemi jemně vyjádřit nuance duše a v další chvíli ji naprosto skartovat. Jednotliví hráči jsou skutečně výjimeční, ale krystalizace těchto skvělých hudebníků ve společném prostoru hudby Emily Thiel má výraznou sílu energizovat a propojovat publikum. Je to kolektivní srdečná magie, která vytváří upřímný, vzrušující a silný zážitek Yo Soy Indigo.

Emily Thiel – voc, g; Mark Newson – keys; Adam Pospíšil – vl; Fredrik Janáček – b; Dušan Černák – dr; William Valerián – alt a soprán saxofon.

Jako speciální host vystoupí flétnista Robert Fischmann!

Vstupné: na sezení 450 Kč, na stání 270 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.yosoyindigogo.com

freak – folk – jazz
On-line vstupenka
Můžete uplatnit slevu

>
Balíček koncertů
Yo Soy Indigo – Křest alba

24.02.2024 22:00

Visegrad Jazz Group

24.02.2024 19:00