Visegrad Jazz Group

Visegrad Jazz Group

sobota 24/02/2024 od 19:00

Nadace JAZZ PO POLSKU společně s partnery ze zemí Visegrádské skupiny - Slovenskou jazzovou společností, TIM Production a Czech Jazz Art - zahajuje projekt "Visegrad Jazz Exchange". V rámci této iniciativy se uskuteční koncertní turné a hudební workshopy ve všech zemích V4. Projekt je spolufinancován Mezinárodním visegrádským fondem.

"Visegrad Jazz Exchange" je iniciativa, jejímž cílem je navázat uměleckou spolupráci mezi hudebníky ze zemí Visegrádské skupiny. V souboru, který vznikl speciálně pro tuto příležitost, vystoupí uznávaní hudebníci Radovan Tariška (saxofon, Slovensko), Rafał Sarnecki (kytara, Polsko), Tomáš Baroš (kontrabas, Česká republika) a Balázs Bágyi (bicí nástroje, Maďarsko). Projekt bude zahrnovat 16 koncertů, 4 v každé zemi. Hudebníci povedou také hudební workshopy určené studentům hudebních škol. Projekt se uskuteční na jaře a na podzim roku 2024.

Cílem projektu je posílit spolupráci mezi umělci a organizacemi ze zemí V4, a to jak v současnosti, tak v blízké budoucnosti. V rámci projektu chceme vytvořit unikátní soubor, který bude zahrnovat přední představitele současné jazzové scény České republiky, Polska, Slovenska a Maďarska. Umělci vystoupí s repertoárem připraveným speciálně pro tuto příležitost, vycházejícím z moderního jazzu a inspirovaným kulturou jednotlivých zemí, ale i současnou hudbou. Všichni hráči patří mezi absolutní špičku své jazzové scény.

Rafał Sarnecki (P) – g; Radovan Tariška (SK) – sax;  Balázs Bágyi (HU) – dr; Tomáš Baroš (CZ) – b.

Vstupné na sezení 380 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: jazzpopolsku.pl

modern jazz
On-line vstupenka
Můžete uplatnit slevu

>
Balíček koncertů
Yo Soy Indigo – Křest alba

24.02.2024 22:00

Visegrad Jazz Group

24.02.2024 19:00