Peter Bernstein Quartet (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Peter Bernstein Quartet (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pátek 11/01/2019 od 22:00

Špičkový americký kytarista Peter Bernstein je od roku 1989 součástí newyorské jazzové scény. Během této doby se účastnil řady studiových nahrávek a koncertů s hudebníky všech generací a sám jako lídr vydal 12 vlastních alb a jedno DVD. Jako sideman se Peter Bernstein objevil ve skupinách vedených Sonnym Rollinsem, Bobbym Hutchersonem, Georgem Colemanem, Louem Donaldsonem, Dr. Lonniem Smithem, Joshuou Redmanem, Bradem Mehldauem, Dianou Krall, Leem Konitzem, Jimmym Cobbem a mnoha dalšími. Z jeho posledního díla jmenujme sólovou nahrávku Solo Guitar – Live at Smalls z roku 2013 nebo alba Let loose s Geraldem Claytonem, Dougem Weissem a Billem Stewartem (2016) a Signs LIVE! s pianistou Bradem Mehldauem, basistou Christianem McBridem a bubeníkem Gregorym Hutchinsonem (2017); obě vydaná labelem Smoke Session Records. Jeho zatím posledním počinem je Toy Tunes (2018) vydané u Pirouet Records. Patrně nejvíce je jazzové veřejnosti znám z vysoce ceněného varhanního tria Larryho Goldingse, kde společně s bubeníkem Billem Stewartem působil po celých třicet let a se kterým také několikrát vystoupil v Praze. Hudba Petera Bernsteina neboří hranice jazzu, není novátorská nebo extravagantní, ale eklekticky v sobě zahrnuje vývoj moderního jazzu 20. století a je zahraná na nejvyšší myslitelné úrovni. Poctivé hudební řemeslo se opírá hlavně o nekompromisně swingující rytmus, melodickou i harmonickou vynalézavost a virtuózní přednes originálních skladeb i jazzových standardů. 

Legendární kytarista Jim Hall o něm řekl: “Peter věnuje pozornost minulosti i budoucnosti. Je to nejpůsobivější kytarista, jakého jsem kdy slyšel…”

Koncert v Jazz Docku bude prvním koncertem cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ roku 2019 a Petera Bernsteina doprovodí opravdu hvězdná kapela:

Peter Bernstein – g

Sullivan Fortner – p

Leon Parker – dr

Darryl Hall – b

Vstupné v předprodeji: na sezení 750 Kč, na stání 380 Kč: Na místě v den koncertu: na sezení 850 Kč, na stání 430 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

modern jazz
On-line vstupenka