Martina Barta & David Friedman:“You Taught My Heart To Sing”:special guest Dima Bondarev

Martina Barta & David Friedman
“You Taught My Heart To Sing”
special guest Dima Bondarev

pátek 02/02/2024 od 19:00

Úspěšná jazzová zpěvačka Martina Barta přiváží do Jazz Docku skutečně exkluzivní sestavu! Společně s ní zahraje americký vibrafonista David Friedman a ukrajinský trumpetista Dima Bondarev.

V květnu 2023 se Martina přesunula zpět do Evropy a to po téměř dvouletém pobytu v New Yorku, kde studovala na renomované hudební akademii Manhattan School of Music. Během svého pobytu v NYC měla možnost spolupracovat se skvělými jazzovými muzikanty jako např. Buster Williams, Theo Bleckmann, Ingrid Jensen, Marc Cary a vystupovat v legendárních kulturních institucích jako Carnegie Hall, Jazz at Lincoln Center, Dizzy’s Club nebo Birdland.

Málokterý hudebník si může nárokovat tak široké hudební spektrum jako světově proslulý vibrafonista, marimbista, skladatel a pedagog David Friedman. Vystupoval a nahrával s tak rozmanitými hudebními osobnostmi, jako jsou Leonard Bernstein, Luciano Berio, Bobby McFerrin, Yoko Ono a Wayne Shorter, abychom jmenovali alespoň některé. Premiéru první skladby pro improvizovaný vibrafon a orchestr „By the Reflecting Pool“ uvedl s prestižním Bruckner Orchestra v rakouském Linci pod vedením Dennise Russella Daviese. Jeho skladby lze slyšet na nahrávkách s Chetem Bakerem, Richardem Stoltzmanem, Kennym Wheelerem, slavným argentinským bandoneonistou, Dino Saluzzim a mnoha dalšími. David byl v letech 1989 až 2005 zakladatelem a ředitelem jazzového oddělení Universität der Künste v Berlíně.
V roce 2016 byl David uveden do Síně slávy společnosti percussive Arts Society.
V roce 2017 David založil vlastní nahrávací společnost Malletmuse Records.

Martina Barta (CZ/DE) – voc; David Friedman (USA) – vibr; Dima Bondarev (UA) – trp.

Vstupné na sezení 600 Kč, na stání 350 Kč. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.facebook.com

modern jazz
On-line vstupenka