Šmoldas – Buckley – Clark:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Šmoldas – Buckley – Clark
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

sobota 10/06/2023 od 19:00

Kytaristé Libor Šmoldas (CZ), Hugh Buckley (Irsko) a Nigel Clark (Skotsko) vytvořili kapelu neobvyklého formátu – formaci tří jazzových kytar. Tohle uskupení těží nejen z evropské kvality a virtuozity všech zúčastněných, ale především z odlišnosti jejich stylů, přístupů k improvizované hudbě a kultur, z kterých vycházejí.

Libor Šmoldas je pražský jazzový kytarista. Kromě špičkových českých a evropských hudebníků spolupracoval a nahrával s mezinárodními hvězdami jakými jsou George Mraz, Jeff Ballard, Bobby Watson, Adam Nussbaum a James Morrison. Vystupuje na čtyřech kontinentech, pravidelně například v USA a Austrálii. Je považován za jednoho z nejlepších kytaristů v Evropě a předního českého jazzového hudebníka své generace.

Hugh Buckley se narodil a žije v Dublinu, kytarista, skladatel, aranžér a pedagog vystupující v Evropě, USA, Argentině a Číně. Hrál s Bradem Mehldauem, Van Morrisonem, Louisem Stewartem, Jimem Mullenem, Peterem Bernsteinem, Larrym Coryellem. Spolupracoval také s umělci z jiných oborů, včetně vizuálního umělce zesnulého Geralda Davise a španělského malíře Juana O’Pereze, a v improvizovaném prostředí mluveného slova s autorem Roddy Doylem a básníkem/hudebníkem/novinářem Eamonem Carrem.

Skot Nigel Clark začínal jako kytarista a aranžér kapely Hue & Cry z osmdesátých let, poté se vydal vlastní cestou. Koncertoval od Šanghaje až po Los Angeles, je zakládajícím členem skotského kytarového kvarteta, hraje v rusko-romském triu Koshka sídlící v Nizozemsku, spolupracoval také se soulovou superstar Glorií Gaynor, jazzovou zpěvačkou Carol Kidd, evropskými kytaristy Janem Akkermanem a Philipem Catherine a jazzovými legendami Stevem Swallow a Carlou Bley.

Vstupné na sezení 450 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.liborsmoldas.cz

modern jazz
On-line vstupenka