Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

JAZZ DOCK ORCHESTRA:plays the originals

JAZZ DOCK ORCHESTRA
plays the originals

pondělí 20/11/2023 od 20:00

Na programu listopadového koncertu budou vlastní kompozice leaderů orchestru Andyho Schofielda a Jana Jiruchy. Zazní například skladby Age Of Enlightenment, To And Fro nebo 333. Můžete se těšit na sofistikované harmonie, originální formy, tepající rytmickou sekci a skvělá sóla!

JAZZ DOCK ORCHESTRA je moderní jazzový big band evropské úrovně zaměřený na autorskou tvorbu a také na interpretaci klasického big bandového repertoáru. Za pět let své úspěšné existence se orchestr stal „vlajkovou lodí“ klubu Jazz Dock a má za sebou spolupráci s předními světovými hudebníky jako je Kurt Elling, Richard Bona, Ben Wendel, Niels Klein a další. Precizní, ale zároveň živelná souhra, skvělá sóla a kvalitní partitury přinesly big bandu velké renomé v širším kontextu evropské jazzové scény. Tvorba orchestru se zaměřuje jednak na vlastní, originální kompozice (zejména Jan Jirucha, Andy Schofield, Miroslav Hloucal a další), ale také na kvalitní aranže světového repertoáru (Duke Elligton, Gill Evans, Bob Brookmeyer, Charles Mingus, atd). Po vzoru newyorského Vanguard Jazz Orchestra (rezidenční kapely klubu Village Vanguard, která zde hravá pravidelně jednou týdně) vystupují každé třetí pondělí v měsíci, již pět let, na podiu Jazz Docku. Tato dlouhodobá a pravidelná koncertní činnost přináší skvělé výsledky a dnes se Jazz Dock Orchestra po právu řadí mezi přední evropské big bandy.

Dosavadní činnost JAZZ DOCK ORCHESTRA vyvrcholila nedávným vydáním prvního autorského alba Tonight, které vzniklo ze záznamu dvou živých koncertů v Jazz Docku. V říjnu 2023 bylo vydáno proestižním vydavatelstvím Animal Music a má skvělé ohlasy u odborné i laické veřejnosti!

Jazz Dock Orchestra tvoří elitní hráči současné české, slovenské a britské jazzové scény: Saxofony: 1. alt – Andy Schofield, 2. alt – Petr Kalfus; 1. tenor – Marcel Bárta, 2. tenor – Suzanne Higgins, baryton sax – Jakub Cirkl; trubky: Jaroslav Kohoutek, Martin Jůzl, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček; pozouny: Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Tomas Bialko; rytmická sekce: klavír – Jiří Levíček; kontrabas – Tomáš Baroš; bicí nástroje – Daniel Šoltis.

Vstupné: na sezení 580 Kč, na stání 280 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.facebook.com

modern orchestral jazz