NIKA + Osmosis Q:Jazzbit / Mladí ladí jazz 2024

NIKA + Osmosis Q
Jazzbit / Mladí ladí jazz 2024

středa 31/01/2024 od 20:00

Nový rok je tady a s ním i další koncert v Jazz Docku! Tentokrát s vítězkou soutěže Jazzfruit NIKOU a mladou kapelou Osmosis Q.

NIKA (Veronika Boráková)

Zpěvačka, písničkářka a skladatelka, vydala na jaře 2022 uhrančivý debut Flesh & Soul. Jednadvacetiletá hudebnice, v letošním roce absolventka Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba, ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. Její texty se vyrovnávají s osobními vztahy, vyumělkovaností světa kolem nás, falešným zdáním dokonalosti, tématy manipulace, přetvářky až po fyzické a psychické násilí. NIKA hraje od čtyř let na klavír, první skladby začala psát v šesti letech, ovlivnil ji rock, syntézy jazzu i klasická hudba. Doprovodnou kapelu tvoří bubeník Jonáš Bjolek, klavírista Pavel Duda a baskytarista Nicolas Gatto. Za album Flesh & Soul získala Moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar v kategorii populární hudba. V letošním roce vystoupila s doprovodnou kapelou například v rámci Galavečera udávání Moravskoslezských Cen Jantar, na sólovém koncertu v DK Poklad Ostrava-Poruba, a v červenci vystoupí též v rámci festivalu Colours of Ostrava.

Veronika Boráková (zpěv, skladba), Jonáš Bjolek (bicí), Nicolas Gatto (baskytara), Pavel Duda (klávesy)

Osmosis Q

Nový projekt mladých talentovaných hudebníků, kde každý z členů přináší do kapely svůj individuální hudební přístup, což se odráží ve výjimečné dynamice tohoto uskupení. Jejich žánrově bohatý repertoár vyniká patřičnou energií a nápaditou improvizací. Kromě skladeb od světově uznávaných interpretů (Wayne Shorter, Kenny Wheeler nebo Carla Bley) uslyšíte na koncertě i vlastní autorskou tvorbu.

František Vaníček (trubka), Matěj Bursík (saxofon), Robin Galia (piano), František Kukula (bicí), Emil Novotný (kontrabas)

Vstupné do 26 let 200 Kč, nad 26 let 300 Kč. Jednotné vstupné na sezení 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.mladiladijazz.cz

young jazz
On-line vstupenka