James Francies Trio: JAZZ ON5

James Francies Trio
JAZZ ON5

pátek 03/11/2023 od 20:00

Náš tradiční podzimní festival Jazz On5 zahájí vynikající klavírista a skladatel James Francies se svým triem, které se poprvé představí v ČR. Francies patří mezi současné velké talenty a nové tváře americké  jazzové scény a je obdivován pro svůj explozivní styl hraní na klavír i syntezátory, barevné harmonické textury a hudbu plnou dramatických změn a rychlých běhů. To vše doplňují energické bicí Damiona Reida a virtuózní kytara Mika Morena. Od svého debutového alba Flight, které nadchlo posluchače i odborníky v roce 2018, Francies rozšířil osobní zkoumání zvuku a kompozice ve své hudbě, a při vydávání svého druhého alba u Blue Note Purest Form již vstupuje do skutečně intimních komnat svého umění. Zvukem svého klavíru dokáže interpretovat lásku, smutek, křehkost i statečnost. Franciesův projev zde rozkvétá napříč pomyslnými hranicemi žánrů a stylů a fascinuje důmyslnými melodiemi, harmoniemi i dynamikou. Během své kariéry již stihl spolupracovat s mnohými významnými osobnostmi, jako jsou Childish Gambino, Pat Metheny, Mark Ronson, The Roots, Yebba, Chris Potter, Common, Eric Harland, Marcus Miller, DJ Dahi nebo Ms. Lauryn Hill.

James Francies – p, keys; Mike Moreno – g; Damion Reid – dr.

Vstupné: v předprodeji na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč; na místě v den koncertu na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč; VIP vstupné: 1200 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou).

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

jazz - fusion - original music
On-line vstupenka