Groove Dock - Jazz To Dance!

Groove Dock - Jazz To Dance!

sobota 17/02/2024 od 22:00

Únorová taneční noc v Jazz Docku bude vskutku výjimečná. Groove Dock totiž oslaví nejen své desetileté výročí akce, ale také jubilejní sté vydání! O dramaturgii celého večera se postará její zakladatel Mr. Ultrafino. Zahraje set, do kterého zapracuje skladby, které na Groove Docku již takřka zdomácněly. Na perkuse ho doprovodí jeden z pravidelných hostů, perkusista a bandleader Miloš Vacík.

Mr. Ultrafino – spolutvůrce pražské jazz/funkové DJské scény, DJ Rádia 1 a rezident pravidelných klubových akcí orientovaných na funk, soul a jazz. Spoluzakladatel a rezident jediné české klubové noci orientované na taneční jazz, která si v Jazz Docku již vybudovala pověst jedné z nejlepších akcí svého druhu v Evropě.

Miloš Vacík – hudebník, perkusista, skladatel, lektor a výtvarník. Kapelník skupiny Tam-Tam Orchestra a Tam-Tam Batucada, spoluzakladatel Slunečního orchestru a člen mezinárodního projektu Slet bubeníků. Vydal čtrnáct autorských alb, spolupracuje s orchestry, skupinami a předními osobnostmi české hudební scény. Na koncertních podiích procestoval Evropu, účinkoval, studoval a navštívil s hudbou Brazílii, USA, Egypt, Tunis, Libanon, Čínu, Koreu.

První vydání Groove Docku se odehrálo 22. února 2014. S rezidentem DJem Mr. Ultrafino na akci vystoupil trumpetista Tom Levecchia, perkusista Dudu Morais a vokalistka Lucie Gogoláková – sestava, která se v té době již několik let podílela na pravidelné akci Jazz Cookies v Paláci Akropolis. „Přechod do zavedeného jazzového klubu představoval pro vznikající českou jazzově taneční scénu obrovský impuls,“ vzpomíná Mr. Ultrafino. „Za deset let fungování na Groove Docku hostovaly desítky DJů a hudebníků z Česka i zahraničí a každý z nich přinesl svou vlastní představu, jak může taneční jazz v klubovém prostředí znít. To, že se z Groove Docku stala jedna z mála pravidelných klubových nocí na celém světě, kde se cíleně hraje jazz, kde DJové spolupracují s živými hudebníky a v naprosté většině hrají z vinylových desek, je svým způsobem zázrak. Je to ale také důkaz otevřenosti, s jakou dramaturgové Jazz Docku přistupují ke skladbě programu, vytrvalosti komunity DJů a hudebníků, a v neposlední řadě i důkaz, že jazz do dnešních dnů neopustil své taneční kořeny, ze kterých začal před skoro sto lety vyrůstat,“ dodává Mr. Ultrafino.

Vstupné: na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

DJ – electro – jazz
On-line vstupenka