Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Fanfán Tulipán

Fanfán Tulipán

sobota 25/11/2023 od 19:00

Hravost, originalita, groove a neobvyklé nástroje. To je poznávací znamení Fanfána Tulipána, nadžánrové formace s melodikou Hammond, klavírem, saxofonem, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou. Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Těšte se na hudební dobrodružství a originální symbiózu jazzu, funku, filmové hudby i šansonu s estonským kořením i rytmy morseovky – Fanfánova žánrová „promiskuita“ nezná hranic... Kapela v minulosti zvítězila v soutěži JazzFruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v českém kole mezinárodní soutěže Jazz Prix.

Fanfána založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus, která je autorkou repertoáru – její skladby obvykle stojí na výrazných basových groovech a zpěvných melodiích. V kapele hraje na melodiku Hammond, estonskou citeru a zpívá. Dalšími členy jsou: saxofonista Martin Forst, pianista Petr Svoboda, basista Pavel Husa (Bizarre Band) a bubeník Šimon Hajdovský (North Innergy). Fanfán Tulipán vystoupil na festivalech Bohemia Jazz Fest, Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu nebo na rumunském festivalu SoundCzech.

Aktuální deska Genius noci vznikla loni ve studiu SONO ve spolupráci se zvukaři Milanem Cimfem a Adamem Karlíkem a za přispění několika hostů: trumpetisty Oskara Töröka (Vertigo, Wojtek Mazolewski Quintet), vibrafonisty Radka Doležala (Mallet Q) a tubisty Šimona Janáka (Tygroo). Výsledkem je zvukově i instrumentačně pestrá nahrávka plná zvukomalebných, hravých skladeb, ve kterých proplujete bouřlivým norským fjordem, zatančíte si s Muži v oflajnu, projdete Komnatami ozvěny a zažijete genius loci postindustriálních krajin Polabí. Singl Genius noci kapela vydala také v limitované edici na vinylu a vznikl k němu animovaný klip, který byl uveden na festivalu AniFilm. Kapela vystoupí v rozšířené sestavě s vibrafonistou Radkem Doležalem a se svým bývalým členem, flétnistou Štěpánem Zbytovským.

Eliška Vidomus – Hammond Melodion, voc, kannel; Martin Forst – soprán a ts; Štěpán Zbytovský – fl, bcl; Petr Svoboda – p; Pavel Husa – b; Šimon Hajdovský – dr; Radek Doležal – vibrafon.

Vstupné: na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: fanfantulipan.com

jazz - crossover
On-line vstupenka