ČRo Festival 2018:Shai Maestro Trio / Get The Blessing / Zorba že ja Buddha

ČRo Festival 2018
Shai Maestro Trio / Get The Blessing / Zorba že ja Buddha

středa 21/11/2018 od 19:00

Ve spolupráci s Českým rozhlasem uvádíme jednodenní minifestival, který bude nahráván a vysílán do éteru, a v jehož rámci a v jeden večer zahrají tři skvělá hudební tělesa:

Zorba že ja Buddha (CZ/SK)

Základ projektu Zorba že ja Buddha tvoří spojení dvou hudebních individualit: zpěvačky Ashley Sarah Abrman a baskytaristy Ondřeje Hausera. Charismatický zpěv Ashley (známá např. z formace The High Corporation) je ovlivněn gospelem. Ondřej Hauser působí ve skupinách Prago Union Live Band, Kapela Davida Krause nebo v projektu Ochepovsky. Spojením jejich hudebních vizí vzniká hybridní fúze elektroniky s akustickou muzikou. Instrumentační nezvyklost je ve zdvojené rytmické sekci: kapela má dvě bicí sady a dvě basové kytary.

Ashley Sarah Abrman – voc; Tanita Yankova – voc; Antonín Dlapa – g; Jen Hovorka – keys; Ondřej Hauser – b; Lukáš Mutňanský – b; Michal Daněk – dr; Marek Urbánek – dr; Petr Kalfus – sax; Miroslav Hloucal – trp; Pavel Zlámal – saxofon; DJ Maro.

Shai Maestro Trio (IL)

Vynikající izraelský klavírista Shai Maestro je u nás dobře znám zejména z účinkování v triu kontrabasisty Avishaie Cohena. Již od roku 2011 ale vede své vlastní uskupení, se kterým vyvíjí dlouhodobou a komplexní hudební vizi, založenou na dokonalé souhře, triové improvizaci a nádherných kompozicích. Jeho hudba je dynamická, stále se měnící: od nejtišších pasáží až po výbuchy energie a ofenzivního groovu. Čerpá z historie jazzu i klasické hudby a přidává mnoho jiných ingrediencí ze všech koutů hudebního světa.

Shai Maestro – p; Jasper Høiby – b; Ofri Nehemya – dr.

Get The Blessing (UK)

V roce 2000 vznikla v Bristolu čtyřčlenná kapela Get The Blessing, která si vytvořila jedinečný zvuk založený na dvou dechových nástrojích, elektronice a rytmice. Radostná kolektivní spontánnost, improvizace a dusající beaty tvoří základní kameny jejich hudby. Bubeník kapely Clive Deamer byl v roce 2017 na turné se skupinou Radiohead a také díky tomu má nyní Get The Blessing širokou mezinárodní fanouškovskou základnu. Jde skutečně o kreativní a originální seskupení, které vás uhrane svojí energií.

Jake McMurchie – sax, electronics; Pete Judge – trp, electronics; Clive Deamer – dr; Jim Barr – b.

Vstupné na sezení 950 Kč, na stání 450 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

music minifestival
On-line vstupenka