Chris Potter Quartet:ft.Edward Simon, Scott Colley and Nasheet Waits:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Chris Potter Quartet
ft.Edward Simon, Scott Colley and Nasheet Waits
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pondělí 13/03/2023 od 20:00

VYPRODÁNO!

Chris Potter je dnes jedním z nejuznávanějších světových saxofonistů. Po několika svých vyprodaných vystoupeních v Jazz Docku s projekty Underground, Chris Potter Trio nebo AZIZA (společně s Davem Hollandem, Lionelem Louekem a Ericem Harlandem) přiváží klasický jazzový kvartet obsazený opravdu špičkovými hráči. Bubeník Nasheet Waits a kontrabasista Scott Colley jsou u nás již dobře známí a v Jazz Docku hráli (například s Julianem Lagem, Avishaiem Cohenem nebo Loganem Richardsonem), ale pianista Edward Simon bude u nás poprvé! Tento původem venezuelský hudebník spolupracoval v minulosti například s Terencem Blanchardem, Brianem Bladem, Ericem Harlandem nebo Johnem Patituccim a je to skutečně extra třída!

Hudba Chrise Pottera je košatá, eklektická a čerpá z mnoha hudebních vlivů. Aby byla dobře patrna obsáhlost jeho záběru, uvádí sám Potter jako inspiraci hudbu Duka Ellingtona, Jamese Browna, Stockhausena nebo Radiohead. Tento velikán současného jazzu je velmi dobře poučen z historie jazzu a čerpá ze hry starých mistrů saxofonu, ke kterým přidává ještě svůj osobitý vklad a nevyčerpatelnou improvizační invenci.

Chris Potter – ts; Edward Simon – p; Scott Colley – b; Nasheet Waits – dr.

Vstupné: v předprodeji na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč, na místě v den koncertu na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

postmodern jazz
On-line vstupenka