Ari Hoenig Trio:ft. Nitai Hershkovits/Matt Penman:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Ari Hoenig Trio
ft. Nitai Hershkovits/Matt Penman
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

čtvrtek 13/04/2023 od 21:00

V rámci festivalu Jazz čtyř kontinentů 2023 vystoupí v Jazz Docku fenomenální bubeník Ari Hoenig se svým hvězdným triem ve složení Nitai Hershkovits na piano a Matt Penman na kontrabas. Představí zejména hudbu ze svého posledního alba Golden Treasures (Fresh Sound), kterou nahrál právě v této sestavě. Jeho hudba je velmi originální, používá zajímavé rytmické textury, invenční témata a bohatou harmonii.

Ari Hoenig je bubeník, který neúnavně zkoumá nejen rytmické, ale i melodické možnosti svého nástroje. Kromě úžasného „timingu“ je známý také svou jedinečnou schopností upravovat výšku znějícího tónu bubnu pomocí paliček nebo rukou a loktů. Pomocí této techniky dokáže zahrát libovolnou notu v chromatické stupnici, prakticky jakoukoli melodii, a dokonce i improvizovat na akordovou strukturu stejným způsobem jako kterýkoli jiný instrumentalista.

V současné době jeho skupina cestuje po celém světě a pravidelně vystupuje v legendárním newyorském jazzovém klubu Smalls. Za svojí bohatou kariéru spolupracoval Ari Hoenig s řadou významných hudebníků, jako jsou Shirley Scott, Jean Michel Pilc, Mike Stern, Kenny Werner, Joshua Redman, Wayne Krantz, Kurt Rosenwinkel, Robert Glasper, Richard Bona, Chris Potter, Toots Thielemans, Pat Martino, Billy Childs a mnoho dalších.

Ari Hoenig – drums; Nitai Hershkovits – piano; Matt Penman – bass.

Vstupné: v předprodeji na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč, na místě v den koncertu na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.arihoenig.com

contemporary jazz
On-line vstupenka