Andrea Šulcová & Allison Wheeler´s Tour Guide Barbie

Andrea Šulcová & Allison Wheeler´s Tour Guide Barbie

pondělí 11/09/2023 od 20:00

Speciální noc skladatelek a zpěvaček v Jazz Docku! Andrea Šulcová se svou kapelou zahraje melodie z jejího debutu Opportunities. Následovat bude jiskřivá směs popu, punku a americany v podání zbrusu nové skupiny Allison Wheeler Tour Guide Barbie.

Andrea Šulcová je zpěvačka, songwriterka a flétnistka působící v oblasti folku, amerického country, akustického popu a jazzu. Po ukončení konzervatoře studovala na jazzové katedře Kunstuniversität v rakouském Grazu jako první flétnistka vůbec. V roce 2020 se začala naplno věnovat sólové tvorbě a zpěvu, vydávat singly a videoklipy ve spolupráci s pianistou Vítem Křišťanem nebo basistou Robertem Balzarem. V listopadu 2021 vydala sólové EP Nobody Knows o šesti autorských písních. O rok později vydává své debutové album Opportunities u labelu Animal Music, tentokrát s celou kapelou. Ve dvanácti vlastních anglicky psaných písních se mísí vlivy současného folku i popu.

Andrea Šulcová – voc,g,fl; Jakub Juránek – g,voc; Vít Křišťan – p,voc; Jaromír Honzák – b; Martin Novák – dr, voc.

Allison Wheeler je jazzová zpěvačka a skladatelka z kalifornského Monterey. Nedávno absolvovala s diplomem z jazzových studií na University of Northern Colorado, kde studovala pod Julií Dollison a uznávaným aranžérem Kerrym Marshem. Roku 2018 získala cenu prestižního časopisu DownBeat za Vysokoškolského vokalistu roku. Allison Wheeler je umělkyně s láskou ke kreativním výzvám. Její hudba plynule překračuje žánrové hranice a čerpá inspiraci od takových osobností jako Regina Spektor, Norma Winstone, Fiona Apple, Aoife O’Donovan a další. Nový projekt Tour Guide Barbie kombinuje bohaté zvuky americany a folku s moderním nádechem syntetického popu a punk rocku. Výsledkem je zvuk, který je čerstvý a odlišný. Výrazný a zároveň citlivý zpěv Allison Wheeler spolu s originálním nástrojovým podáním kapely tvoří hudbu, která je jak evokativní, povznášející a s jemným humorem se vypořádává s komplexitou života.

Allison Wheeler – voc; Iva Korgerová – p, synths; Vladko Mikláš – g; Matěj Havlíček – b; Petr Nohavica – dr.

Vstupné na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

vocal jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané